کلیات
قوانین هاست‌یونیک‌ تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین‌المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه در این شرکت است. از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور برخط و ماهانه امکان تغییر دارند، هاست‌یونیک‌ حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه قوانین به‌روزرسانی شده و شرایط استفاده از خدمات خود را از طریق این صفحه در دسترس عموم قرار خواهد داد. کلیه خریداران سرویس‌های هاست‌یونیک‌ و کلیه اشخاص پس از تهیه هر یک از سرویس‌های هاست‌یونیک‌، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس می‌باشند.

این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که هاست‌یونیک‌ از سرویس آنها استفاده می‌کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و هاست‌یونیک‌ حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبسایت Hostunique.net برای خود محفوظ می‌دارد.

یک) روش ارتباط با هاست‌یونیک‌ و شرایط پشتیبانی
روش ارتباطی مستند هاست‌یونیک‌ با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت های پورتال‬ کاربری وی می‌باشد. هرگونه شکایت و گزارش در مورد تخطی خریداران از این شرایط می‌بایست از طریق ایمیل یا فکس به صورت کتبی به هاست‌یونیک‌ اعلام گردد. بر اساس قوانین تجارت الکترونیک خریدار با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت هاست‌یونیک‌ یا پورتال مشتریان، قوانین ما را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار وجود ندارد. در صورت نیاز کاربر به قرار داد رسمی، این امکان وجود خواهد داشت. مالک قانونی سرویس‌ها شخص حقیقی یا حقوقی است که در هنگام ثبت سفارش معرفی می‌گردد، مالک سرویس می‌تواند با مکاتبه کتبی و ارسال مدارک، سرویسی را به خریدار دیگری منتقل نماید. در این صورت شخص جدید مالک قانونی آن سرویس خواهد بود.

در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ فاکتور به هاست‌یونیک‌ اعلام نموده و هاست‌یونیک‌ موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد، در غیر اینصورت مسئولیت ما صرفا محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام خریدار و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می‌باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت.

دو) اطلاعات تماس
مسئولیت تمامی عملیاتی که به وسیله حساب خریدار انجام گیرد به عهده خود خریدار است. سرویس‌‌گیرنده موظف است، از نام و نام خانوادگی حقیقی و مشخصات و آدرس کامل و دقیق در هنگام ثبت نام استفاده نماید. همچنین انتقال و تفویض حقوق و تعهدات خود به شخص، یا اشخاص حقیقی و حقوقی بدون اخذ موافقت رسمی هاست‌یونیک‌ مجاز نبوده و عدم اجرای تعهدات مندرج در قوانین خرید، حق تعلیق و یا لغو قرارداد را برای سرویس دهنده، محفوظ می‌دارد. همچنین برای سرویس‌های تست رایگان باید مشخصات کاربری توسط تیم فروش هاست‌یونیک‌ تایید گردد. هاست‌یونیک‌ به هنگام تحویل سرویس، اطلاعات کاربری شما را از طریق پرتال و ناحیه کاربری برای شما ارسال می‌کند. طبعا پس از تحویل اطلاعات ورود به سرور مجازی، هاست، سرور اختصاصی و سایر دسترسی ها ناحیه کاربری، حفظ کلمه عبور بر عهده سرویس گیرنده بوده و موظف به تغییر اطلاعات ورود پس از تحویل می‌باشد.

در نظر داشته باشید از کلمات عبور آسان استفاده نکنید و از کارکتر و حروف کوچک و بزرگ برای سخت‌تر بودن کلمه عبور استفاده نمایید. خریدار متعهد می‌گردد که محرمانه بودن کلمه عبور و اطلاعات حساب خود را حفظ نماید. چنانچه استفاده غیرمجاز و یا ناقض امنیتی صورت بگیرد، باید سریعاً به هاست‌یونیک‌ اطلاع داده شود.

بدیهی است هاست‌یونیک‌ هیچ گونه مسئولیتی در قبال هرگونه ضرر و زیان که بر اثر استفاده فرد دیگری از کلمه عبور و یا حساب خریدار با و یا بدون اطلاع خریدار انجام شده ندارد. لازم است خریدار به دلایل امنیتی اطلاعات دسترسی به حساب خود را در جای امن نگهداری نموده و در مورد عدم دسترسی دیگران به اطلاعات حساب، نام کاربری و کلمه عبور خود احتیاط نماید. بدیهی است مسئولیت تمامی عملیاتی که از طریق حساب خریدار انجام می‌گیرد، چه به وسیله خود خریدار و چه به وسیله جانشین و نماینده وی و یا افراد متفرقه و یا به هر طریق دیگر، به عهده خریدار می‌باشد.

سه) زمان پاسخ گویی به مشکلات فنی
هر کاربر به هنگام بروز مشکل می‌بایست با ایجاد تیکت پشتیبانی مشکل خود را به اطلاع هاست‌یونیک‌ برساند. در صورت نیاز به پیگیری تلفنی باید ابتدا مشکل در تیکت مطرح شده باشد و در هنگام تماس با کارکنان هاست‌یونیک‌ در ابتدا شماره تیکت مربوطه عنوان گردد، تا همکاران امکان پاسخگویی و یافتن راهکار رفع مشکل را داشته باشند. معمولاً سرعت در پاسخ به تیکت‌های پشتیبانی بسیار بالاست، اما در ساعات اداری زمان پاسخ به تیکت بین حداقل پنج دقیقه تا حداکثر سه ساعت بوده و در ساعات غیر اداری و تعطیل رسمی نیز پاسخ به تیکت بین حداقل یک ساعت تا حداکثر شش ساعت زمان خواهد برد.

در نظر داشته باشید ممکن است رفع کامل مشکل به زمان بیشتری نیاز داشته باشد که مبتنی بر نوع مشکل و راهکار ارائه شده توسط هاست‌یونیک‌ در کوتاهترین زمان ممکن حل خواهد شد. این مورد قابل ذکر است که خریدار موظف است تمام تیکت‌های پشتیبانی را با زبان فارسی ارسال کند و مشکل خود را به صورت شفاف و مستند ارسال نماید. همچنین باید تمام درخواست‌های کاربر به صورت مکتوب در سیستم پشتیبانی ثبت شود و مواردی که به صورت شفاهی و تلفنی عنوان می‌گردد، قابل استناد نیست.

چهار) زمان تحویل سرویس در هاست‌یونیک‌
زمان تحویل سرویس در هاست‌یونیک‌ برای سرویس‌های مثل هاست، دامنه، لایسنس اغلب آنی می‌باشد. حداکثر زمان تحویل برای سرویس‌های هاست‌یونیک‌ که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن، به شرح ذیل است:
۱) سرور اختصاصی پنج روز کاری (معمولاً دو روز کاری)
۲) سرور مجازی دو روز کاری (معمولاً کمتر از یک روز کاری)
۳) ثبت دامنه دو روزِ کاری (معمولاً آنی)
۴) سرویس میزبانی و هاست دو روزِ کاری (معمولاً آنی)
۵) خدمات کانفیگ سرور و نصب نرم افزار و اسکریپت و کنترل پنل دو روز کاری (معمولاً یک روز کاری)
۶) خرید نرم افزار خارجی و لایسنس و گواهی نامه دو روز کاری (معمولاً یک روز کاری)
۷) خدمات کولوکیشن و میزبانی سرور اختصاصی ایران پنج روز کاری (معمولاً دو روز کاری)
۸) تغییر در سرویس و ارتقا سخت افزار و تجیهیزات سرور و آپگرید مشخصات سرویس دو روز کاری
۹) سرور اختصاصی آلمان از دیتاسنتر Hetzner معمولاً یک روز کاری اروپا
۱۰) سرور اختصاصی فرانسه و کانادا دیتاسنتر OVH معمولا کمتر از یک ساعت
۱۱) کانفیگ سرور، نصب کنترل پنل سی پنل، دایرکت ادمین و سایر کانفیگ های امنیتی یک روز کاری
با این حال باید بدانید که به طور میانگین تحویل سرویس‌ها اغلب کوتاه‌تر است، ولی تعهد هاست‌یونیک‌ در بالا ذکر شده است. به علاوه در نظر داشته باشید روز های پنجشنبه و جمعه در ایران و روزهای شنبه و یکشنبه در اروپا روز کاری محسوب نمی‌گردد.

پنج) تغییرات فنی و ارتقای سرویس
هاست‌یونیک حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار می‌دهد هاست‌یونیک‌ موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب سایت، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس الکترونیکی خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.

ارتقای سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می‌گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می‌باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می‌گردد. در هاست‌یونیک‌ تغییر سرویس به یک پلن پایینتر وجود ندارد، و صرفاً امکان ارتقا به پلن بالاتر وجود دارد.

شش) مسولیت آموزش و انتخاب سرویس
هاست‌یونیک‌ خریدار را در مسائل فنی راهنمایی می‌کند و امکان ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید را برای کاربر فراهم کرده است، ولی خریدار خود مسئول است، با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب، سرور مجازی، سرور اختصاصی، دامنه و سایر آشنایی داشته و هاست‌یونیک‌ مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره‌برداری صحیح از سرویس ندارد و برای سرویس‌های خریداری شده، مسوولیتی برای آموزش ندارد، با این حال بخش آموزش هاست‌یونیک‌، در قسمت «مرکز آموزش»‌ به اکثر پاسخ های مورد نیاز کاربران را به صورت فایل آموزشی پاسخ خواهد داد.

هفت) پایداری و آپتایم سرویس
میزان پایداری (uptime)‌ ‌تضمین شده شبکه و سخت افزار سرورهای ارائه شده ۹۹% در ماه می‌باشد. هر چند پایداری عمومی شبکه و سخت افزار سرویس‌ها بسیار بیشتر و نزدیک به ۱۰۰% می‌باشد. همچنین در صورت ناپایداری در سخت افزار و شبکه سرویس‌ها، به مدت دو برابر زمانdown time، به دوره ماهیانه سرویس افزوده می‌گردد.

هشت) مدیریت سرور و وظایف پشتیبانی در هاست‌یونیک‌
کلیه سرویس‌های ارائه شده در هاست‌یونیک به صورت پیش فرض مدیریت نشده است و خدمات پشتیبانی تنها محدود به شبکه، سخت افزار، پایداری و آپتایم سرویس‌ها می‌باشد، در صورتی که کاربر با خرید خدمات از هاست‌یونیک‌ مثل، سرور مجازی، سرور اختصاصی، هاست، دامنه، و سایر نیاز به پشتیبانی نرم افزاری داشت، صرفاً با هزینه توافقی قابل انجام است. کاربر به صورت پیش‌فرض هیچ هزینه‌ای بابت پشتیبانی نرم‌افزاری پرداخت نکرده است و هزینه پرداخت شده بابت سرویس‌های مذکور شامل ارائه به موقع سرویس و پشتیبانی مربوط به شبکه، سخت افزار و آپتایم و پایداری سرویس می‌باشد.

تعرفه مربوط به رفع مشکل پس از ارسال درخواست کاربر در تیکت پشتیبانی توسط بخش فروش ارائه می‌گردد و یا کاربر در صورتی که به صورت ماهانه نیاز به یک پشتیبانی مستمر دارد می‌تواند با سفارش بسته مدیریت به صورت ماهانه از خدمات نرم‌افزاری هاست‌یونیک‌ بهره‌مند گردد. پشتیبانی نرم‌افزاری در هر سطحی با اخذ هزینه انجام خواهد شد.

نه) تمدید سرویس و تغییر در قیمت
مالک سرویس(کاربر سایت) موظف است که حداکثر ۲۴ ساعت قبل از سر رسید سرویس خود اعم از سرور مجازی، سرور اختصاصی، هاست، دامنه، لایسنس و سایر، نسبت به پرداخت صورتحساب خود اقدام کند. از هفت روز قبل از اتمام سرویس از سوی هاست‌یونیک‌ فاکتور مربوطه ارسال می‌گردد و مشترک باید نسبت به پرداخت اقدام کند یا عدم تمایل به تمدید را به صورت کتبی در تیکت اعلام نماید. هاست‌یونیک‌ قبل از پایان مدت قرارداد سعی خواهد نمود تا از طریق ایمیل یا تلفن یا فکس به مالک سرویس اطلاع دهد، ولی عدم انجام این اطلاع رسانی به هر دلیل موجب ایجاد هیچ گونه حقی برای خریدار نخواهد شد. در صورتی که برای تمدید در موعد مقرر اقدام نشود، تمام مشکلات احتمالی و قطع شدن سرویس بر عهده خریدار می‌باشد.

برای سرویس‌های هاست و سرور مجازی، سرور اختصاصی و سایر حداکثر دو روز بعد از تاریخ سر رسید، سرویس به همراه تمام اطلاعات آن حذف می‌گردد. و امکان بازیابی اطلاعات مقدور نخواهد بود. همچنین پس از پایان دوره سر رسید ارائه بکاپ با اخذ هزینه انجام می‌گردد. به علاوه هاست‌یونیک‌ مجاز به تغییر در قیمت سرویس‌های خود به هر دلیلی (از جمله نوسان قیمت ارز و تغییر قیمت سرویس از سمت دیتاسنترها و …) می‌باشد و تغییر در قیمت در صورت حساب دوره بعد خریدار منظور خواهد شد.

ده) ترافیک مربوط به سرورها
کاربرانی که نسبت به خرید سرور مجازی ایران و سرور اختصاصی ایران اقدام می‌کنند، می‌بایست قبل از پایان ترافیک اختصاصی داده شده به پلن خریداری شده، نسبت به خریداری ترافیک جدید اقدام کنند. این نکته حائز اهمیت است که در صورتی که به دلیل اتمام ترافیک سرویس به صورت اتوماتیک مسدود شد، تمام مسوولیت بر عهده خریدار بوده و هاست‌یونیک‌ هیچ تعهدی برای فعال نگاه داشتن سرور بدون ترافیک مجاز ندارد. کاربر موظف است قبل از اتمام ترافیک نسبت به خرید ترافیک اضافه اقدام کند.

این مورد قابل ذکر است که ترافیک برای سرور مجازی و سرور اختصاصی در خارج از کشور در آلمان و فرانسه نامحدود می‌باشد.

یازده) اتک سنگین و حملات سایبری
ارائه سرویس به کاربرانی که دارای اتک های سنگین و حملات سایبری گسترده هستند، بر روی سرویس‌های معمولی ممنوع بوده و باید سرویس‌های دارای فایروال سخت افزاری و آنتی دیداس تهیه کنند و در صورت مشاهده، بدون اطلاع به خریدار و بدون بازگشت وجه سرویس مربوطه مسدود می‌گردد.

دوازده) کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه
ارائه سرویس به سایت‌های فیلتر شده، و سایت‌هایی که بر اساس بند ۲۳ قانون جرایم رایانه ای و یا از سوی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام گردند، امکان میزبانی در هاست‌یونیک‌ را نخواهند داشت و در صورتی که این مورد رویت شود، بدون اطلاع به خریدار سرویس مسدود خواهد شد. اگر بر روی خدماتی نظیر سرور اختصاصی نیز این مورد رویت شد، صرفاً یکبار به مشترک اخطار کتبی ارسال می‌گردد و در صورتی که سریعاً اقدام به مسدودسازی نگردد، آن ای پی از سوی هاست‌یونیک‌ مسدود می‌گردد.

همچنین ارائه سرویس به سایت‌های چت روم ممنوع بوده و امکان سرویس دهی به این افراد وجود ندارد. همچنین افرادی که از سرویس‌های ایران جهت رفع فیلتر استفاده می‌کنند، در صورت اعلام کمیته فیلترینگ بدون اطلاع‌رسانی به کاربر، سرویس بدون بازگشت وجه مسدود می‌گردد. کلیه خریداران، باید قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران را در استفاده از کلیه سرویسها به طور کامل رعایت نمایند. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می‌تواند شامل مواد زیر باشد (البته محدود به مواد زیر نیست)

– قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
– استفاده غیر مجاز از علائم تجاری و لوگوهای دیگران
– اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
– انتشار مطالب حاوی اکاذیب علیه دیگران و محتواهای غیر اخلاقی
– کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
– سایتهای فعال در زمینه HYIP و یا دارای سیستم هرمی

سیزده) تخلف و Abuse
اقدامات خلاف قوانین ایران و قوانین بین‌المللی از جمله ارسال اسپم و هرزنامه، نقض قوانین کپی‌رایت، پورت اسکن، انجام حملاتی مانند DDOS، کرک، فیشینگ؛ خبرنامه و ایمیلهای گروهی، ایمیل‌های تبلیغاتی(اسپم)، ممنوع می‌باشد. همچنین هر وب سایت نمی‌تواند بیش از ۱۰۰۰ ایمیل در روز ارسال کند. قراردادن هرگونه اسکریپت که موجب خطر امنیتی بالقوه برای سرورها شود و یا موجب اختلال در عملکرد شبکه یا سرورها گردد، ممنوع است و سرویس بدون اخطار قبلی حذف و ممکن است وب سایت متخلف برای همیشه قطع گردد.

انجام IRC بر روی کلیه سرویس‌های هاست‌یونیک‌ اکیداً ممنوع بوده و هاست‌یونیک‌ ضمن قطع سرویس متخلف، حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد. در این گونه موارد سرویس کاربر برای بار اول به مدت ۲۴ ساعت مسدود خواهد شد و در صورت تکرار سرویس بدون بازگشت وجه مسدود خواهد شد. هاست‌یونیک‌ منحصرا حق تشخیص این تخلف را برای خود محفوظ می‌دارد.

چهارده) کنسل کردن سرویس
کاربر موظف است در صورتی که سرویس خریداری شده را در پایان دوره نیاز نداشت، نسبت به اعلام کنسلی سرویس مذکور از طریق ناحیه کاربری اطلاع رسانی کند. همچنین در صورتی که کاربر به هر دلیلی اقدام به کنسل کردن سرویس کرد و یا به دلیل عدم پرداخت به موقع سرویس کنسل شد، امکان بازگردانی سرویس فراهم نخواهد بود. بدیهی است در صورتی که خریدار به صورت کتبی عدم تمایل به تمدید سرویس خود در دوره جدیدرا در مهلت مذکور، به شرکت اعلام دارد سرور وی تا پایان مدت دوره فعال خواهد بود.

پانزده) درخواست بازگشت وجه
اکثر سرویس‌های هاست‌یونیک‌ تا ۲۴ ساعت اول پس از پرداخت مشمول گارانتی بازگشت وجه به صورت افزایش اعتبار در ناحیه کاربری هستند. این مورد تاکید می‌گردد که در هیچ حالتی امکان بازگشت وجه به حساب بانکی وجود ندارد و گارانتی بازگشت وجه به اکانت کاربری شما در هاست‌یونیک‌ فقط در ۲۴ ساعت اول قابل درخواست می‌باشد. پس از این زمان در صورتی که سرویس دهنده در انجام وظایف خود بر اساس قوانین موجود در هاست‌یونیک‌ و بر اساس قوانین تجارت الکترونیک کوتاهی کرده باشد و این مورد به صورت کتبی به این شرکت اعلام گردیده باشد و مورد پذیرش هاست‌یونیک‌ قرار گرفته باشد، امکان بازگشت وجه به صورت اعتبار در سایت وجود دارد. در نظر داشته باشید در این حالت تمام موارد مصرفی مثل ترافیک و سایر و همچنین مدت زمان استفاده از سرویس به صورت روز شمار از هزینه کسر می‌گردد و مابقی به صورت اعتبار به اکانت کاربری شما افزوده می‌گردد. تاکید می‌گردد بر اساس قوانین هاست‌یونیک‌ هیچ گونه بازگشت وچه به صورت نقدی امکان پذیر نیست و در صورت بازگشت وجه و افزایش اعتبار در سایت می‌توانید سرویس دیگری با اعتبار خود تهیه نمایید.
چه سرویس‌هایی شامل گارانتی بازگشت وجه نمی‌باشند:
۱) دامنه شامل گارانتی بازگشت وجه نمی‌شود.
۲) لایسنس شامل گارانتی بازگشت وجه نمی‌شود.
۳) سرور اختصاصی ایران و خارج تحت هر شرایطی شامل گارانتی بازگشت وجه نمی‌شود.
۴) خدمات کولوکیشن و میزبانی سرور شامل گارانتی بازگشت وجه نمی‌شود.
۵) خدمات کانفیگ سرور و مدیریت سرور شامل گارانتی بازگشت وجه نمی‌شود.
۶) خدمات عیب یابی و بررسی مشکلات سرور و خدمات نرم افزاری حتی اگر مشکل کاربر رفع نشده باشد، با توجه به زمانی که از بخش فنی هاست‌یونیک‌ صرف می‌گردد، مشمول گارانتی بازگشت وجه نمی‌شود.
خدمات هاست‌یونیک‌ به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچ‌گونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی‌گردد. ضمنا هیچ گونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و… ارائه نمی‌شود. همه ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های هاست‌یونیک‌ که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. هاست‌یونیک‌ هیچ‌گونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. هاست‌یونیک‌ تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.

شانزده) فورس ماژور و حوادث غیر مترقبه
هاست‌یونیک‌ هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری و فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی هاست‌یونیک‌ تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد را می نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.

هفده) رعایت ادب و احترام متقابل در تیکت و تماس تلفنی
شرکت هاست‌یونیک‌ معتقد به اخلاق مداری و رعایت احترام مضاعف به مشتریان خود می‌باشد. کارمندان هاست‌یونیک‌ موظف به رعایت ادب و احترام، در برخورد با مشتریان هستند، در صورتی که کوتاهی و یا برخورد نادرستی از سوی کارمندان هاست‌یونیک‌ صورت گیرد، از مشترکین تقاضا داریم تا با اعلام این دست از موارد مدیریت و تیم شرکت هاست‌یونیک‌ را در رعایت حقوق مصرف کننده و مشتریان و اخلاق مداری یاری رسانند.

همچنین تمامی مشتریان موظف به رعایت ادب و احترام حتی در زمانی که به هر دلیلی سرویسشان دارای مشکل و اختلال است می‌باشند. کاربران باید در نوشتن تیکت های پشتیبانی و در تماس تلفنی در سایه احترام متقابل عمل کنند و تحت هیچ شرایطی خارج از احترام و ادب رفتار نکنند.

هجده) پشتیبان‌گیری از داده‌ها
در تمامی سرویس‌های ارائه شده توسط هاست‌یونیک‌، بکاپ گیری و گرفتن نسخه پشتیبان بر عهده کاربر می‌باشد و هاست‌یونیک‌ هیچ مسولیتی در حفظ و نگه داری اطلاعات کاربران ندارد. با این حال هاست‌یونیک‌ از پایگاه‌های داده به صورت روزانه بکاپ می‌گیرد و هر بکاپ را حداکثر تا هفت روز نگهداری می‌نماید، ولی هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت و بروز بودن آنها ندارد.

به طور کلی مسئولیت بکاپ اطلاعات با خود خریداران بوده و همه خریداران می‌بایست پشتیبان کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای هاست‌یونیک‌ نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچ‌گونه اعتراضی مسموع نخواهد بود. به علاوه در نظر داشته باشید تهیه نسخه بکاپ و یا ریستور بکاپ با اخذ هزینه قابل انجام است.

نوزده) میزان استفاده مجاز از منابع
به هر وب سایت که بیش از حد متعارف از منابع سرور (مانند CPU، RAM، Hard یا شبکه ویا سایر مواردی که در اینجا به آنها اشاره نشده است) استفاده کند گزینه های «ارتقا یا پرداخت هزینه اضافه» (بسته به موارد ومیزان مصرف بیش از حد)، «کاهش مصرف تا رسیدن به سطح متعارف» و «تهیه یکی از سرویسهای اختصاصی» پیشنهاد می‌شود. هاست‌یونیک‌ تنها تعیین‌کننده حدود متعارف استفاده از منابع سرور خواهد بود. همچنین هر وب‌سایت یا سرویسی که به این شکل موجب اختلال در کارایی و سرعت سرور یا شبکه شود، بدون اطلاع و اخطار قبلی قطع خواهد شد. البته با توجه به اینکه پلن‌های متفاوتی برای خرید سرور مجازی، سرور اختصاصی، خدمات هاست میزبانی اشتراکی وجود دارد، کاربر می‌تواند بر اساس پلن خریداری شده با منابع معلوم پیش از خرید، از منابع استفاده نماید، در صورت نیاز به منابع بیشتر کاربر موظف است که سرویس خود را ارتقا دهد.

همچنین در سرویس‌های هاست اشتراکی امکان استفاده به عنوان هاست دانلود و یا سرویس ارسال ایمیل فراهم نیست. ارائه خدمات گیم سرور نیز صرفاً بر روی سرویس‌های ویژه گیم امکان پذیر است و استفاده از سایر پلن‌ها سرور مجازی و سرور اختصاصی ایران به عنوان گیم‌سرور ممنوع می‌باشد.

در صورت مشاهده این موارد سرویس بدون اطلاع کاربر مسدود می‌گردد و هیچ هزینه ای به کاربر بازگشت داده نخواهد شد. هاست‌یونیک‌ مجاز است در هر زمان که لازم باشد نسبت به حذف، اضافه، ارتقا، تعویض، تغییر و یا تغییر در تنظیمات هرگونه برنامه، نرم افزار، داده، سخت افزار، تجهیزاتی که به واسطه آنها به خریداران سرویس می دهد، اقدام نماید. این تغییرات ممکن است بر روی عملکرد برنامه های شخصی خریداران و محتویات سایت آنها تاثیرگذار باشد. در این حالت خریدار مسئول سازگار کردن مجدد برنامه خود با تغییرات جدید می‌باشد و هاست‌یونیک‌ هیچ‌گونه مسئولیتی در این رابطه ندارد.

بیست) قوانین حاکم بر محل دادرسی و حقوق مالکیت معنوی
به موجب این موافقت‌نامه تنها مراجع قضایی محدوده شهر تهران صلاحیت بررسی اختلاف بین هاست‌یونیک‌ و خریدار را دارا می‌باشد. کلیه اشخاص اعم از خریداران هاست‌یونیک‌ و غیره بدون مجوز کتبی هاست‌یونیک‌ مجاز به استفاده کلی یا جزئی از مطالب مندرج در این وب سایت به هرشکل ممکن، نمی‌باشند.

همچنین استفاده از نشان تجاری و نام «هاست‌یونیک‌» به هر نوع و با هر پسوند و پیشوند بدون مجوز کتبی ممنوع می‌باشد و متخلفان تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.